Skoda Enyaq iV Lounge
| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.042 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, integrerede rullegardiner, læderrat, dellæderindtræk, ambiente belysning, bagagerumsdækken, dynamisk blinklys i bag, svingbart træk (elektrisk), led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, tagræling, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, fartpilot, el betjent bagklap, varme i rat, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, usb-c tilslutning, internet, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, 6 airbags, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening
-
239.980 kr.
-
Kilometer63.000
-
El66,1 km/l
-
1. reg09/2022
-
Modelår2022
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder